июнь, 2018 ел
җомга

Мулланур Вахитов исемендәге гимназиянең тәҗрибә бакчасында тулышып җир җиләкләре пеште. Җыелган уңышны кемнәргә тапшырасын балалар алдан ук хәл итте.Укучылар  тәүге  уңышны  Буа шәһәренең картлар йортындагы тәрбияләнүчеләргә  бирделәр

Милек рәсмиләштерәм дисәң, кадастр инженерларының хезмәтеннән башка булмый. Ул документны тиешле дәрәҗәдә, төгәл итеп эшләп бирми икән, дәүләт теркәүчеләре, төгәл­сез­лекләрне ачыклап, бер кочак кәгазьне кире кайтарырга да күп сорамый. Кадастр инженерларының кайчандыр җибәргән төгәлсезлекләре аркасында да бүген күпләр суд юлын таптарга мәҗбүр.

Буа районында биш һәм аннан да күбрәк балалар тәрбияләүче күп балалы гаиләләр йортларында автоном янгын кисәтү датчиклары урнаштырыла.

Наркотикларга  каршы Халыкара көрәш көне уңаеннан Буа муниципаль районындагы халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү “Гармония” үзәге хезмәткәрләре “Яшүсмерләр” клубы әгъзалары белән  тренинг уздырдылар. Тренингта социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләрдәге  10 яшүсмер катнашты.

Республика территориясендә 29 июньнән 4 июльгә кадәрге чорда урманнарда урыны белән 4нче класслы янгын куркынычы ихтимал.
Татарстан синоптиклары 29 июньнән 4 июльгә кадәрге чорда урманнарда янгын куркынычы югары булу хакында кисәтә.

ТР Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе мәгълүматларына караганда, республика территориясендә бу вакытта урманнарда урыны белән 4нче класслы янгын куркынычы ихтимал.

Моңа кадәр Татарстан синоптиклары яшенле яңгыр турында кисәткән иде.