Буа районы Башлыгы Ранис Камартдинов, Казан шәһәрендәге Буа якташлыгы җәмгыяте Президенты Ирек Закиров, «Сувар» газетасы вәкилләре Ирина Трифонова һәм Константин Малышев М.Вахитов исемендәге гимназиядә булдылар

2021 елның 6 декабре, дүшәмбе

Буа районы башлыгы Ранис Камартдинов, Казан шәһәрендә Буа якташлык җәмгыяте Президенты Ирек Закиров, «Сувар» газетасы вәкилләре Ирина Трифонова һәм Константин Малышев М.Вахитов исемендәге гимназиядә булдылар. Бу районда инклюзив белем моделе кулланыла торган бердәнбер мәктәп.

Кунаклар балаларның дәресләрендә, грант акчасына төзелгән спорт почмагында булдылар, шулай ук мәктәпкә бүләк сертификатлары тапшырдылар.

Гимназия директоры билгеләп үткәнчә, сәламәтлекләре ягыннан мөмкинчелекләре чикләнгән балалар зур уңышларга ирешәләр. Күпчелек балалар конкурсларда һәм ярышларда рәхәтләнеп катнашалар һәм сәламәт балалар белән беррәттән призлы урыннар яулыйлар.

- Безнең проектларга һәм идеяләргә игътибар, финанслашу һәм ярдәм итүегез өчен рәхмәт. Бу безнең һәм тәрбияләнүчеләребез өчен бик кыйммәтле, - дип билгеләде гимназия директоры.

Укытучылар район башлыгына гимназия базасында 9 нчы сыйныфны тәмамлаучылар өчен өстәмә белем-белгечлекләр алу буенча өстәмә курслар булдыру мөмкинлеген карауны сорап мөрәҗәгать иттеләр. Ранис Рафисович бу мәсьәләне эшкә алды, моны җентекләп эшләргә кирәк, диде. "Бүген иң мөһиме - куркынычсызлык. Нинди өлкәдә алар үзләрен куркынычсызлыкта хис итә һәм алган белемнәрен куллана алачаклар”, - дип билгеләп үтте Ранис Рафисович.