2022 елның 20 маенда 17.30 сәгатьтә туры эфир булачак.

2022 елның 20 мае, җомга

Туры эфир программасында (ВКонтакте мәйданчыгында) Татарстанда гамәлдә булган төрле тармак министрлыкларының һәм ведомстволарының «Яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү» федераль программалары буенча яшьләргә үз торакларын сатып алуда дәүләт ярдәменә юнәлдерелгән программалары (торак бәясенең 30-35% түләүсез субсидияләр), Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы министрлыгының Авыл территорияләрен үстерү (субсидияләр, ипотека, найм), яшьләр белән эшләү белгечләре, яшьләр сәясәте активистлары катнаша ала.

Темалар: 1. 2023 елда торак бәясенең 30-35% ын түләүсез субсидияләр алу өчен яшь гаиләләрнең катнашу мөмкинлеге турында; 2. яшьләр лидерлары, яшьләр учреждениеләре хезмәткәрләре, төрле тармакларда яшьләр белән эшләүче белгечләр өчен «Татарстан Республикасының яшьләр торак конкурсы» 3. Муниципалитетларда «Авыл территорияләрендә торак төзелешен үстерү һәм торак йортларын төзекләндерү дәрәҗәсен арттыру» федераль программасын (торак бәясенең 80% ын субсидия), ипотека программаларын, «Авыл территорияләрен комплекслы үстерү» дәүләт программасын гамәлгә ашыру турында.

Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре буенча министрлыгы ВКонтакте платформасында турыдан-туры трансляцияне мөстәкыйль рәвештә тоташтыру өчен сылтама: https://vk.com/minmol_rt