Буа районында беренче рәсми пляж төзелә!

2024 елның 20 июле, шимбә

Яңа ял итү урыны булдыру буенча эшләр кызу бара! Бүген булачак сулыкның тирә-ягына һәм төбенә ком җәелә. Ком катламының калынлыгы, уңайлы ял итүне тәэмин итеп, 30 сантиметр тәшкил итәчәк.

Озакламый сулыкны су белән тутыра башлаячаклар, ә аннан соң аны төзекләндерү эшләре башланачак.

Пляж нарат урманыннан ерак түгел, Карлы елгасы янында төзелә. Киләчәктә биредә уңайлы сукмаклар, эскәмияләр, беседкалар барлыкка киләчәк, ә иң мөһиме - чиста һәм куркынычсыз суда коену мөмкинлеге булачак.

Пляж проекты «Уңайлы шәһәр мохитен формалаштыру» илкүләм проекты кысаларында тормышка ашырыла. Аны булдыру өчен биш меңнән артык кеше тавыш бирде, бу проектның Буа районында яшәүчеләр өчен мөһимлеген ассызыклый.

Тиздән Буа районында яшәүчеләрнең үз пляжларында ял итү мөмкинлеге барлыкка киләчәк, анда кызынырга, йөзәргә һәм гаиләләр һәм дуслар белән вакыт үткәрергә мөмкин булачак!