«Чайка» лагеренда грант проекты кысаларында станцияләр буенча интеллектуаль уен оештырылды

2024 елның 1 августы, пәнҗешәмбе

2024 елда Татарстан Республикасы яшьләр сәясәте министрлыгының грант конкурсы йомгаклары буенча 70 оешма үз проектларын гамәлгә ашыру өчен 50 миллион сумлык финанслау алды. Хәзерге вакытта проектлар Татарстанның төрле шәһәрләрендә һәм районнарында актив тормышка ашырыла.

Мисалларның берсе-Буа районындагы «Чайка» лагере, анда «Бәхетле балаларның яраткан лагере» проекты кысаларында станцияләр буенча интеллектуаль уен оештырылган.

Катнашучылар спорт ярышлары, иҗади конкурслар һәм лидерлык сыйфатларын, логик фикерләүне, креативлыкны һәм команда рухын үстерүгә ярдәм итүче һөнәри юнәлеш бирү викториналарын үз эченә алган берничә этап аша үттеләр. Укучылар шулай ук алган белемнәрен кулланып, үзләренең мини-проектларын тәкъдим итә алдылар.

Арчада спорт стартлары форматында оештырылган «Сәлам, Арча» проекты уңышлы узды. Анда 39 гаилә катнашты, аларның һәркайсы биремнәр язылган маршрут кәгазе алды. Иң яхшы нәтиҗәләр сертификатлар һәм истәлекле призлар белән билгеләнде.

Зәй районында сәламәтләндерү лагерьларының республика фестивале узды, аның кысаларында Россиянең Гаилә елына, Татарстанда фәнни-технологик үсеш елына һәм батырлык һәм бердәмлек елына багышланган спорт ярышлары һәм иҗади сынаулар узды.

Яшьләрнең үз-үзләрен тормышка ашыру өчен мөмкинлекләр тудыру «Мәгариф» илкүләм проекты максатларына туры килә.