Яңа уку елы - яңартылган кабинетларда

2024 елның 21 августы, чәршәмбе

Мәктәпләргә капиталь ремонт ел саен зур игътибар астында уза, чөнки эш сроклары катгый чикләнгән. Төп бурыч – яңа уку елы башланганчы эшләрне төгәлләү. Буа районында ел саен берничә мәгариф объектына капиталь ремонт ясала.

Агымдагы елда Буада ике мәктәпкә капиталь ремонт ясалды, 5 азык-төлек блогы яңартылды. Буа районы башлыгы Ранис Камартдинов атна саен объектларда булып, килеп туган мәсьәләләрне оператив хәл итүдә ярдәм итте.

Буа шәһәренең 2 нче лицее һәм ташкичү  авыл мәктәбе укучыларны  зур масштаблы яңру белән каршы алачак. Подрядчылар бурычны төгәл үтәделәр-балаларга барысы да ошасын һәм укырга уңайлы булсын өчен барысы да  тиешле дәрәҗәдә һәм сыйфатлы булырга тиеш.

Традицион җыеннарда мәктәп директорларыннан һәм укытучылардан мәктәп җиһазларын яңарту турында үтенечләр килде. Агымдагы елда районның барлык мәктәпләренә диярлек яңа парталар һәм башка җиһазлар тапшырылды. Финанслау район бюджетыннан башкарыла.

Барлык мәктәпләрдә дә гадәттәгечә август уртасына косметик ремонт эшләре төгәлләнгән. 1 сентябрьдә районның барлык уку йортлары укучылар һәм укучылар өчен ишекләрен ачачак.

Исегезгә төшерәбез, мәктәпләр һәм балалар бакчаларын төзү һәм модернизацияләү программасы «Мәгариф» илкүләм проекты кысаларында гамәлгә ашырыла. 2020 елның июлендә Дәүләт Башлыгы «2030 елга кадәр чорга Россия Федерациясе үсешенең илкүләм максатлары турында»гы Указга имза куйды.