Консультация-Татарстан Республикасы территориясендә метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында кисәтү

2024 елның 19 сентябре, пәнҗешәмбе

20 сентябрьдә төнлә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән яшенле яңгыр һәм төньяк-көнбатыштан секундына 15 метр тизлектәге җил көтелә.

2024 елның 20 сентябрендә Татарстан Республикасы территориясендә янгын куркынычы көтелә:

- 4 класс түбәндәге районнарда: Кайбыч, Югары Ослан, Апас, Кама Тамагы, Чүпрәле, Буа, Тәтеш, Яшел Үзән, Биектау, Лаеш, Питрәч, Балык Бистәсе, Мамадыш, Спас, Әлки, Алексеевск, Чистай, Яңа Чишмә, Аксубай, Нурлат, Чирмешән, Алабуга, Менделеевск, Агерҗе, Түбән Кама, Зәй, Минзәлә, Актаныш, Әлмәт, Лениногорск, Тукай районнары, Яр Чаллы һәм Казан шәһәр округлары.

- урманнар буенча 3 класслы янгын куркынычы -ТРның калган территориясендә.