Яшь боерганчылар район архивы эше белән таныштылар

Бүген, 30 ноябрь көнне Буа муниципаль районы Башкарма комитетының архив бүлегенә укучылар яңадан сыйныф сәгатенә җыелдылар.  Бу юлы архивка Буа муниципаль районының Боерган урта мәктәбе укучылары килде.  Алар өчен экскурсия оештырылды, анда балалар муниципаль архив тарихы һәм архив документларын саклауны оештыруның төп принциплары белән таныштылар.
Чара ахырында бүлек белгечләре яшь боерганлыларга  кирәкле документны эзләү буенча уенда катнашырга тәкъдим иттеләр. Җаваплылык һәм күрсәткән кыюлык өчен бүләккә балалар архив бүлегеннән «Рәхмәт хаты» алдылар. Җавап итеп, балалар бик яхшы башкарылган вакыт өчен рәхмәт сүзләре белән архивка үзләренең «Архив балалар күзлегеннән» рәсемнәрен бүләк иттеләр.

Шуны да билгеләп үтәргә кирәк, укучылар белән мондый очрашулар архивта традициягә әйләнәләр һәм яшь буалыларда зур кызыксыну уяталар.

DOCX, 14.0 Кб