Буа шәһәр Советының 44 нче утырышы узды

2019 елның 18 сентябре, чәршәмбе

Бүген Буа муниципаль районы башлыгы Марат Җәббаров рәислегендә өченче чакырылыш Буа шәһәр Советының 44 нче утырышы узды.

Буа муниципаль районы муниципаль берәмлеге Уставына үзгәрешләр һәм өстәмәләр кертү турындагы карар проекты турында Буа шәһәре башлыгы урынбасары Светлана Зайцева чыгыш ясады; Буа шәһәр Советының «Татарстан Республикасы Буа муниципаль районы муниципаль берәмлеге территориясендә төзекләндерү кагыйдәләрен раслау турында» 2017 елның 14 ноябрендәге 3-27 номерлы карарына үзгәрешләр кертү турындагы карар проекты турында Буа шәһәре Башкарма комитеты җитәкчесе Олег Панцырев хисап тотты. Буа районы Советының юридик бүлеге башлыгы Алмаз Сафин «Россия Федерациясе гражданнарының мөрәҗәгатьләрен карау тәртибе турында»2017 елның 27 ноябрендәге 355-ФЗ номерлы Федераль закон нигезендә Татарстан Республикасы Буа муниципаль районы муниципаль берәмлеге Советының Җирле үзидарә органнарына гражданнар мөрәҗәгатьләрен карау регламентына үзгәрешләр кертү хакында сөйләде. Утырыш барышында шулай ук муниципаль вазыйфаларны биләүче затларның һәм Буа шәһәре муниципаль берәмлегенең муниципаль хезмәткәрләренең беркетмә чараларына, хезмәт командировкаларына һәм катнашулары хезмәт вазыйфаларын үтәүгә бәйле башка рәсми чараларга бәйле рәвештә бүләк алу, бүләк тапшыру һәм бәяләү, аны гамәлгә ашырудан кергән акчаларны күчерү турындагы Нигезләмәсен раслау турында Карар кабул ителде.