Татарстан Пенсия фонды гаризасыз балаларга СНИЛС рәсмиләштерә башлады

2020 елның 17 июле, җомга

Россия Пенсия фондының Татарстан Республикасы Буа шәһәрендәге идарәсе (районара) хәбәр итә: ата-аналарга 2020 елның 15 июленнән туган балаларга СНИЛС рәсмиләштерергә кирәкми, Пенсия фонды үзе әнисенең шәхси кабинетына номерна үзе җибәрә. Тиешле сервис Дәүләт хезмәтләре порталында тормышка ашырылган. РПФның мәгълүмат системасында ГХАТ реестрыннан кергән баланың туу турында мәгълүматлар пәйда булгач, баланың шәхси шәхси счет номеры автомат рәвештә рәсмиләштереләчәк һәм Дәүләт хезмәтләре порталында әнинең шәхси кабинетына җибәреләчәк. "Шулай итеп, июль уртасыннан бала туачак гаиләләр аның СНИЛС номеры турында тулысынча автомат режимда мәгълүмат алачак", - дип билгеләп үтте Татарстан Пенсия фонды башлыгы Эдуард Вафин. Әлеге сервис Дәүләт хезмәтләре порталында теркәлгән ата-аналарга бирелә. Рәсмиләштерелгән СНИЛС турында электрон почта яки смс аша тиз арада хәбәр алу өчен, шәхси кабинетта тиешле көйләүләрне сайларга кирәк.

Мөһим! Балаларны уллыкка алган гаиләләр өчен СНИЛС рәсмиләштерүнең элеккеге гариза тәртибе саклана, чөнки кирәкле мәгълүматларны бары тик уллыкка алучылар үзләре генә тапшыра ала.

ТР буенча РПФ бүлегенең Контакт-үзәге (843) 279-27-27

ТР Буа шәһәрендә Пенсия фонды (районара) 8(84374)3-47-22