Шәһәр халкын су белән тәэмин итү мәсьәләсе контрольдә.

2020 елның 24 июле, җомга

Буа муниципаль районы җитәкчесе Ранис Камартдинов Буа шәһәре халкын су белән тәэмин итү мәсьәләсен хәл итү буенча чаралар күрде.

Буада су булмау проблемасы быел җәй беренчел сорау булды: буалылар бу хакта безнең инстаграм аккаунтында (#official_buinsk Instagram да) берничә тапкыр яздылар.

Бу мәсьәләне Буа муниципаль районы җитәкчесе Ранис Камартдинов шәхси контроленә алды. Аның инициативасы буенча 600 метр озынлыкта су белән тәэмин итү челтәренең яңа тармагын төзү турында карар кабул ителде. Моннан тыш, агымдагы елда кулланучыларны иске трассадан яңа трассага тоташтыру буенча эш алып барыла. Шәһәрнең су белән тәэмин итү челтәрендәге авария кимер дип ышанабыз.

Эшләр кыска вакыт эчендә башкарылды һәм бүген Буада яңа трасса файдалануга тапшырылды. Күп кенә кешеләр хәзер шәһәрлеләр үз бакчаларына су сибү белән шөгыльләнгәндә, краннардан су бар, шул ук вакытта йортларда су басымы яхшы. Моны бигрәк тә Кызыл Армия, Ленин, К.Маркс, Энгельс, Вахитов, Бебель, Казанкин урамнарында яшәүчеләр, шулай ук Буа шәһәренең әлеге микрорайонында урнашкан башка урамнарда яшәүчеләр сизде