Буада «Яшьләр вакыты» автобусы.

2020 елның 7 августы, җомга

Исегезгә төшерәбез, «Яшьләр вакыты» автобусы бөтен Татарстан буйлап сәяхәткә китте. Автобуста 25 көн дәвамында иллеләп кешедән торган команда республиканың 45 районы булачак.

Яшьләр берләшмәләре лидерлары, шулай ук ТР Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы вәкилләре һәр шәһәрдә «Татарстан – Мөмкинлекләр территориясе» дигән белем бирү маркетын оештыралар. Бүген дә спикерлар Буа яшьләре белән очраштылар. «Яшьләр вакыты» кысаларында узган чара бу минутларда Яшьләр паркында уза, анда яшь буалылар үз бизнесларын башлау өчен уңышлы проектлар һәм Татарстанга кайткан кешеләр турында беләчәкләр. Шулай ук грантлар алу өчен гаризалар алу, үз проектларын тәкъдим итү һәм «Безнең район – киләчәк образы» проектында ТР Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгыннан һәм район җитәкчелегеннән ярдәм алу мөмкинлеге дә бар.