Буа районында «Үлем белән кайда сату итүләрен хәбәр ит» наркотикларга каршы акциясе дәвам итә

2023 елның 22 марты, чәршәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Буа районы буенча бүлеге Буа районында "Үлем белән кайда сату итүләрен хәбәр ит" гомумроссия наркотикларга каршы акциясен уздыру дәвам итә, дип искә төшерә.

Агымдагы елда Россия Эчке эшләр министрлыгының Буа районы буенча бүлеге хезмәткәрләре ике наркотик сатучыны тоткарлаган. Полиция башлыгының оператив эш буенча урынбасары Фәнис Рәхимов сүзләренчә, күптән түгел героин белән 42 яшьлек ир-атны тоткарлаганнар. Ул сату өчен "товар" әзерли. Хәзерге вакытта факт тикшерелә һәм эш судка тапшырыла.

Быел тагын бер факт бар. Буа полицейскийлары Казанда ир-атны тоткарлаган, 1986 елгы. Ул буалыларга синтетик наркотиклар сатуда гаепләнә. Узган ел ахырында район кешесенең шәхси йорты территориясендәге сарайда марихуананы зур күләмдә тапканнар. Районда наркотикларның законсыз әйләнеше белән көрәш дәвам итә.