Буа үзәк район хастаханәсендә Бөтенроссия йөкле хатыннар көненә багышланган чара узды

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

Россиядә яңа бәйрәм – Йөклеләр көне билгеләп үтелә.

Чара «Гаилә, ана һәм балаларны яклау үзәге»  инициативасы белән узды. Бәйрәмне үзәкнең психологы ачты, ул хатын-кызларга репродуктив сайлау ситуациясендә консультация бирә, әниләрен аларның матур хәле белән котлады һәм табибларга авыр эшләрендә зирәклек һәм ныклык теләде.

Йөкле хатыннар көне елына ике тапкыр-7 апрельдә һәм 7 октябрьдә булачак. Бу бәйрәмне оештыручылар фикеренчә, аның максаты — Бәхетле гаиләнең киләчәк образын булдыру.

Бөтенроссия йөклеләр көне беренче тапкыр 7 апрельдә билгеләп үтелә. Төгәлрәге, бер ел элек Рус Православие Чиркәве инициативасы белән Россиянең 16 төбәгендә Йөкле хатыннар көненең "пилот" проекты сынап каралды. Нәтиҗә көтелгәннән артты. Бу яңа традиция, җәмгыятьнең игътибарын булачак әниләргә аерым игътибар һәм кайгырту күрсәтергә кирәклегенә юнәлтергә тиеш.

Йөкле хатын-кызларны йөкле хатын-кызлар көннәрендә хөрмәтләүнең яңа традициясе ВСЁБЕРЕМЕННЫМ.РФ. проект чаралары комплексының бер өлеше булып тора.

Проектның миссиясе - йөклелек аны кабатлау теләге белщн үтәргә тиеш.

Йөкле хатын-кыз-милләтнең өмете, бу безнең киләчәгебез. Хәзерге вакытта барлык көчләрне ана булуга, тууга, җәмгыятьтә традицион кыйммәтләрне яклауга юнәлтү бик мөһим.

Бу көн алдыннан 8 апрельдә Буа үзәк район хастаханәсендә бәйрәм чарасы узды, анда Буа районының йөкле хатын-кызларын, шулай ук бала туу вакыйгасына катнашы булган барлык хатын-кызларны хөрмәтләделәр.

Әниләрне бүләкләр белән котладылар.