13 апрель иртәсендә һәм көндез Татарстанда урыны белән көчле төньяк-көнбатыш җиле көтелә

2024 елның 12 апреле, җомга

13 апрель иртәсендә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә урыны белән 15-17 м/с көчле төньяк-көнбатыш җиле көтелә.

Казан буенча:

Болытлы, төнлә аязучан.

Төнлә башлыча явым-төшемсез, иртән һәм көндез бераз яңгыр ява.

Җил көньяк-көнбатыштан төньяк-көнбатышка 6-11 м/с, иртән һәм көндез урыны белән 15-17 м/с кадәр.

Төнлә һаваның минималь температурасы +5..+7˚.

Көндез һаваның максималь температурасы +9..+11˚.

По Предволжью и Западному Предкамью (Кайбицкий, Верхнеуслонский, Апастовский, Камско-Устьинский, Дрожжановский, Буинский, Тетюшский, Зеленодольский, Высокогорский, Лаишевский, Пестречинский, Атнинский, Арский, Балтасинский, Сабинский,  Тюлячинский, Рыбно-Слободский, Кукморский, Мамадышский муниципальные районы):

Болытлы, төнлә аязучан.

Төнлә урыны белән бераз яңгыр, иртән һәм көндез вакыты белән бераз яңгыр ява.

Төнлә һаваның минималь температурасы +3..+7˚.

Көндез һаваның максималь температурасы +8..+11˚.