2024 елның 23 июнендә Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр килеп чыгуның көндәлек оператив фаразы

2024 елның 22 июне, шимбә

22 июнь кичендә, 23 июнь төнендә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән көчле яңгыр, яшен, көчле җил 15-20 м/с (Казанда 15-18 м/с) көтелә.

Идел буе һәм Көнбатыш Кама алды (Кайбыч, Югары Ослан, Апас, Кама Тамагы, Чүпрәле, Буа, Тәтеш, Яшел Үзән, Биектау, Лаеш, Питрәч, Әтнә, Арча, Балтач, Саба, Теләче, Балык Бистәсе, Кукмара, Мамадыш муниципаль районнары) буенча:

Аязучан болытлы. Яңгыр урыны белән, төнлә бераз гына. Урыны белән яшен. Җил төньяк-көнбатышка таба 6-11 м/с, урыны белән 15-20 м/с. Төнлә минималь һава температурасы +10..+15˚. Көндез һаваның максималь температурасы +18..+21˚.