2024 елның 25 июнендә Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр килеп чыгуның көндәлек оператив фаразы

2024 елның 24 июне, дүшәмбе

Консультация-метеорологик күренешнең интенсивлыгы турында кисәтү 2024 елның 25 июнендә 06 сәгатьтән 18 сәгатькә кадәр 25 июнь көнне көндез Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән 15-17 м/с көчле төньяк-көнбатыш җиле көтелә.

Идел буе һәм Көнбатыш Кама алды (Кайбыч, Югары Ослан, Апас, Кама Тамагы, Чүпрәле, Буа, Тәтеш, Яшел Үзән, Биектау, Лаеш, Питрәч, Әтнә, Арча, Балтач, Саба, Теләче, Балык Бистәсе, Кукмара, Мамадыш муниципаль районнары) буенча:

Аязучан болытлы. Башлыча явым-төшемсез. Төньяк-көнбатыш җиле 6-11 м/с, көндез урыны белән 15-17 м/с. Төнлә һаваның минималь температурасы +8..+12˚. Көндез һаваның максималь температурасы +16..+19˚.