Татарстан Республикасы Буа муниципаль районында муниципаль хезмәтнең вакантлы вазыйфасын биләүгә конкурс үткәрү буенча комиссия хәбәр итүе

2024 елның 3 июле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Буа муниципаль районында муниципаль хезмәтнең вакантлы вазыйфасын биләүгә конкурс үткәрү комиссиясе Татарстан Республикасы Буа муниципаль районы Советы Аппаратының юридик бүлеге башлыгы вазыйфасын биләүгә конкурс үткәрү турында хәбәр итә. Конкурс түбәндәге шартларда үткәрелә:

1) кандидатның булуы:

а) Россия Федерациясе гражданлыгы;

б) югары һөнәри белем бирү;

в) муниципаль (Дәүләт) хезмәт стажы бер елдан да ким түгел яки белгечлек буенча эш стажы ике елдан да ким түгел;

г) вазифа бурычларын үтәү өчен кирәкле күләмдә түбәндәге эшлекле сыйфатлар һәм күнекмәләр:

- һөнәри белемнәр булу, шул исәптән Россия Федерациясе Конституциясен, Татарстан Республикасы Конституциясен, федераль законнарны һәм Татарстан Республикасы законнарын, Буа муниципаль районы Уставын белү;

- үз эшчәнлеген планлаштыру, оештыру һәм анализлау сәләте;

этик нормаларны белү һәм аларны хезмәт аралашуында куллану сәләте;

2) кандидатның муниципаль хезмәткә керү һәм аны узу өчен муниципаль хезмәт турында законнарда билгеләнгән чикләүләр булмавы.

Конкурста катнашу өчен Конкурс комиссиясенә түбәндәге документларны тапшырырга кирәк:

1. Шәхси белдерү;
  2. Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2005 елның 26 маендагы 667-р номерлы карары белән расланган форма буенча үз куллары белән тутырылган һәм имзаланган анкета;
  3. Шәхси мәгълүматны эшкәртүгә ризалык;
  4. Паспорт күчермәсе яки аны алыштыручы документ (тиешле документ конкурска килгәч шәхсән күрсәтелә);
  5. Кирәкле һөнәри белемне, эш стажын һәм квалификациясен раслаучы документлар:

- хезмәт кенәгәсе күчермәсе һәм (яки) Россия Федерациясе Хезмәт кодексының 661 статьясында билгеләнгән тәртиптә алынган хезмәт эшчәнлеге турында мәгълүматлар, хезмәт (хезмәт) эшчәнлеге беренче тапкыр башкарылган очраклардан тыш, хәрби билет күчермәсе яки гражданның хезмәт (хезмәт) эшчәнлеген раслаучы башка документлар;

- һөнәри белем турында документлар күчермәләре, шулай ук граждан теләге буенча-өстәмә һөнәри белем турында, фәнни дәрәҗә, фәнни исем бирү турында, эш урыны (хезмәт)буенча нотариаль яки кадрлар хезмәтләре тарафыннан расланган;

6. Гражданның дәүләт гражданлык хезмәтенә керүгә яки аны узуга комачаулаучы авыруның булмавы турындагы Документ, аның формасы Россия Сәламәтлек саклау һәм социаль үсеш министрлыгының 14.12.2009 елдан 984н номерлы боерыгы белән расланган.

Конкурста катнашу өчен документлар 2024 елның 01 июленнән 22 июленә кадәр 422430, Буа шәһәре, Жорес урамы, 110а йорт, 20 нче кабинет, 3-14-93, 3-12-02 телефоннары адресы буенча кабул ителә, анда эш көннәрендә 8:00дән 17:00гә кадәр конкурс турында мәгълүмат алырга, конкурста катнашу өчен кирәкле документлар исемлеген тапшырырга, документларны алмаштыруга тапшырырга мөмкин вакантлы вазифа.

Конкурс комиссиясе утырышын үткәрүнең якынча датасы-2024 елның 23 июле.