Гражданнарның урманнарда булуларын һәм аларга транспорт чараларының керүләрен чикләү турында

2024 елның 11 июле, пәнҗешәмбе

"Гражданнарның урманнарда булуларын һәм аларга транспорт чараларының керүләрен чикләүне кертү турында" Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 05.07.2024елдан  513 номерлы карары.

Россия Федерациясе Урман кодексының 535 статьясына, Россия Федерациясе Табигый байлыклар һәм экология министрлыгының 2016 елның 6 сентябрендәге 457 номерлы  «Гражданнарның урманнарда булуларын һәм аларга транспорт чараларының керүләрен чикләү тәртибен, урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү максатларында урманнарда билгеле бер эш төрләрен башкару һәм гражданнарның урманнарда булуларын һәм аларга транспорт чараларының керүләрен чикләү, урманнарда санитар куркынычсызлыкны тәэмин итү максатларында билгеле бер эш төрләрен башкару тәртибен раслау турында» боерыгына ярашлы рәвештә  Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты КАРАР итә:

1. Чикләрендә урман фондының бөтен территориясендә кертергә ....Буинский һәм ... Татарстан Республикасы урманчылыклары Гражданнарның урманнарда булуларын, аларга транспорт чараларының урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү максатларында керүләрен әлеге карар үз көченә кергән көннән алып 21 календарь көнгә чикләү.

1. Чикләрендә урман фондының бөтен территориясендә  ....Буа һәм ... Татарстан Республикасы урманчылыклары Гражданнарның урманнарда булуларын, аларга транспорт чараларының урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү максатларында керүләрен әлеге карар үз көченә кергән көннән алып 21 календарь көнгә чикләргә.