«Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» хәйрия акциясендә районның 137 оешмасы, предприятиесе һәм учреждениесе катнашты.

2019 елның 3 сентябре, сишәмбе

Буа муниципаль районында «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» хәйрия акциясе 1 июньдә - Халыкара балаларны яклау көнендә старт алды. Әлеге акция хәйриячеләрнең игътибарын балаларга мәктәп портфельләре, канцеляр кирәк-яраклары алу өчен җәлеп итүгә юнәлдерелгән. Акцияне оештыручыларның бурычы-мохтаҗ гаиләләргә ярдәм кулы сузу, беренче сыйныф укучысының тормышындагы иң төп көн бәйрәм булсын өчен кулдан килгәннең барысын да эшләү. 2019-2020 уку елында Буа районында беренче сыйныфка 525 беренче сыйныф укучысы керде.  2019 елда акциядә Иң актив катнашучыларның берсе-Казан шәһәренең «Буа якташлыгы»җирле иҗтимагый оешмасы булды. Алар 114 604 сум акча бүлеп биргән. Акциядә Буа муниципаль районының 137 оешма, предприятие һәм учреждение катнашты. Бу игелекле эшкә 401 636 сум акча бүлеп бирелгән.