Буа районында «Күңел яшь булса!» «Лукойл» ГАҖ грантын алган социаль проект тормышка ашырыла

2021 елның 15 сентябре, чәршәмбе

Буа районы «Гармония» халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгендә ."Лукойл" ГАҖ социаль һәм мәдәни проектлар конкурсында җиңгән «Күңел яшь булса!»  дигән социаль проект тормышка ашырыла.

Шушы көннәрдә өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе белгече өйдә социаль хезмәтләр алучылар белән дәрес үткәрде, аның аяк-кул буыннары авырта. Белгеч кирәкле реабилитация чараларын сайлап алды һәм аларны ничек кулланырга кирәклеген күрсәтте, приборларның күрсәткечләре һәм аңа каршы күрсәткечләре турында сөйләде. Шулай итеп, «Авыртусыз тормыш» магнитотерапиясе ярдәмендә Алмаг+ приборы һәм складлы велотренажер ярдәмендә белгеч физик тернәкләндерү буенча мастер-класс оештырды.

Мондый реабилитация чараларын куллану нәтиҗәсендә өлкән яшьтәге гражданнарның һәм инвалидларның тормыш сыйфаты яхшыра, аларның психик һәм физик сәламәтлеге яңадан торгызыла һәм саклана, шулай ук картаю процессы акрыная.