РФ Административ хокук бозулар кодексының 12.8 һәм 12.26 статьяларын тупас бозуга юл куйган АНТИгеройлар аталды

2023 елның 11 марты, шимбә

Юл хәрәкәте иминлеге буенча муниципаль комиссия эшчәнлегенең бер юнәлеше булып юл-транспорт һәлакәтләрен профилактикалау һәм аларның нәтиҗәләренең авырлыгын киметү тора.

«Куркынычсыз сыйфатлы юллар»  илкүләм проектының «Юл хәрәкәте иминлеге» федераль проектында каралган чараларны гамәлгә ашыру кысаларында юл инфраструктурасын яхшырту, машина йөртүчеләр, җәяүлеләр һәм пассажирлар тарафыннан юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозуга юл куймау, юл хәрәкәтендә катнашучыларның юл хәрәкәте өлкәсендә хокукый аң һәм хокукый  мәдәният дәрәҗәсен күтәрү буенча чаралар комплексы гамәлгә ашырыла.

Юлларда исерек хәлдә руль артына утырган кешеләр зур куркыныч тудыра.

Буа районында РФ Административ хокук бозулар кодексының 12.8 (исерек хәлдә булган машина йөртүче белән идарә итү, исерек хәлдә булган кешегә транспорт чарасы белән идарә итүне тапшыру) һәм 12.26 (транспорт чарасы йөртүчесе исерек хәлдә медицина тикшерүе узу турындагы таләпне үтәмәгән) статьяларын тупас бозуга юл куйган Антигеройлар аталды.

Бу көннәрдә суд түбәндәге кешеләргә карата административ материалларны карады::

1. Морозов П. В.

2. Җунусова А. А.

3. Садовников А. В.

4. Хлынов О. А.

5. Габитов И. А.

6. Крашенинников Э. С.

7. Садриев Р. А.

8. Гафуров Л. А.

9. Корсаков П. В.

Район халкын җаваплы булырга  һәм үз тормышларын һәм юл хәрәкәтенең башка катнашучыларының тормышларын куркыныч астына куймаска чакырабыз.