Игътибар конкурс!

2023 елның 24 марты, җомга

Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре территориясендә социаль әһәмиятле проектларны гамәлгә ашыручы коммерцияле булмаган оешмаларга грантлар бирү конкурсын үткәрү буенча республика комиссиясе Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре территориясендә социаль әһәмиятле проектларны гамәлгә ашыручы коммерцияле булмаган оешмаларга грантлар бирү конкурсында катнашуга гаризалар кабул итү башлануы турында игълан итте (алга таба – Конкурс).

Конкурсның операторы булып «Социаль юнәлешле коммерцияле булмаган оешмаларга ярдәм итү буенча республика ресурс үзәге» автоном коммерцияле булмаган оешмасы тора.

Конкурс юнәлешләре:

1. җәмгыятьтә коррупцион тәртипкә карата түземсезлек формалаштыру;

2. хәйриячелек һәм волонтерлыкны үстерү, яшьләрне патриотик тәрбияләү;

3. гражданлык бердәмлеген, милләтара һәм конфессияара татулыкны ныгыту;

4. коммерциячел булмаган оешмалар эшчәнлегенең иң яхшы практикаларын ачыклау, уңышлы социаль технологияләрне тарату;

5. иҗтимагый һәм сәяси проблемаларны тикшергәндә гражданлык компетенцияләрен, конструктив диалог күнекмәләрен һәм традицияләрен үстерү;

6. муниципаль берәмлекләрнең иҗтимагый-мәдәни киңлеген үстерү, ял сыйфатын һәм мәдәни байлыкларга ирешүчәнлекне арттыру, туризм һәм кунакчыллык өлкәсен үстерү;

7. актив озын гомер өчен шартлар тудыру;

8. массакүләм спортны, шул исәптән физкультура - сәламәтләндерү һәм спорт эшчәнлегенең инклюзив формаларын үстерү һәм сәламәт яшәү рәвешен популярлаштыру;

9. өстәмә белем бирү, цифрлы мәгърифәтчелек, фәнни-техник һәм сәнгать иҗатын үстерү;

10. халыкка өзлексез экологик белем бирүне һәм мәгърифәт системасын үстерү;

11. гаилә, ана, ата-ана һәм балачак ярдәм;

12. махсус хәрби операциядә катнашучыларның гаиләләренә һәм өлешчә мобилизация буенча хәрби хезмәткә чакырылган гражданнарга ярдәм итү.

Конкурсның гомуми грант фонды 35 млн сум тәшкил итә.

Конкурста катнашу өчен гаризалар 2023 елның 1 мартыннан 1 апреленә кадәр Татарстан Республикасы адресы буенча «Грант конкурсы» автомат мәгълүмат системасы аша электрон рәвештә бирелә.

Һәр коммерцияле булмаган оешма проект белән бер генә гариза бирә ала, соралган грант суммасы 1 млн сумнан артмый.

Катнашу шартлары һәм үткәрү тәртибе турында тулырак мәгълүмат белән сылтама буенча танышырга мөмкин  https://грантытатарстана.рф.

Грантооператорның элемтәләре: 420111, Татарстан Республикасы, Казан шәһәре, Мәскәү ур., 15 бина, 1064 бүлмә, электрон адрес: rrc@nkort.ru 8 (987) 262-40-68 (Мирсаяпова Гүзәл Рафис кызы).