2024 елның 25 июне, сишәмбе

Казан районара табигатьне саклау прокуратурасы урманнарда янгын куркынычсызлыгы турындагы законнарның үтәлешен һәм янгын куркынычсызлыгы сезонына әзерлекне тикшерә. Татарстан Республикасының 10 муниципаль берәмлеге җитәкчеләре 2024 елга муниципаль бюджетларда урман массивларына якын муниципалитет территорияләрен янгынга каршы төзекләндерү буенча чараларны финанслауны күздә тотмаган. Законны бозуга юл куймау максатыннан табигать саклау прокуроры җирле үзидарә органнары җитәкчеләренә кисәтүләр игълан итте. 2024 елда Татарстан Республикасы күзәтү астындагы урманнарда янгын куркынычлы сезонын уздыруга әзерлек табигатьне саклау прокуратурасы контролендә.